دکتر فیزیوتراپ زنجان

فیزیوتراپی بعد از عمل قلب باز

پس از جراحی قلب باز، ریه های ضعیف تر میشود و ممکن است مقداری خلط داشته باشید. برای جلوگیری از عفونت قفسه سینه، باید ریه ها هارا تقویت کنید و خلط آن را نیز سریعا خارج کنید برای اینکار باید سریعا پیاده روی و فیزیوتراپی تنفسی بعد از عمل قلب باز را شروع کنید. در فیزیوتراپی تنفسی بعد از جراحی تمرنات تنفس عمیق آموزش داده میشود و خلط های ریه از طریق تکنیک کامپرشن و پوزیشنال خارج میشود. همچنین مهم است که جریان خون را در اطراف بدن خود افزایش دهید که راه انجام این کار توسط متخصص فیزیوتراپی به شما آموزش داده میشود. با ادامه مقاله از مجهزترین فیزیوتراپی زنجان همراه باشید.

کارهایی که تا 8 هفته بعد از عمل قلب بار نباید انجام دهید

 • وزنه سنگین تر از 4.5 کیلوگرم بلند نکنید.
 • از فعالیت هایی مانند هل دادن یا کشیدن اجسام بپرهیزید.
 • هنگامی که وسیله ای در دست شماست ، دستان خود را بیش از حد بالا نبرید.
 • اجازه ندهید افراد ، زمانی که به شما کمک می کنند دست های شما را محکم بکشند.

8 هفته اول بعد از عمل قلب باز چه باید کرد

 • هنگام سرفه کردن، یک بالش روی سینه خود بگذارید و یکی از دستانتان را به آرامی روی بالش قرار دهید.
 • دست های خود را تا جایی که درد ندارد بالا ببرید و تکان دهید.
 • هنگام بلند شدن از رختخواب یا ایستادن تا حد امکان از پاهای خود استفاده کنید.
 • برای نماز روی صندلی بنشینید.
 • برای بلند شدن و خوابیدن از رختخواب به حالت پهلو اینکار را بکنید.(نحوه صحیح خوابیدن و بلند شدن از تخت)

تمرینات تنفسی

تمرینات تنفس عمیق را در فیزیوتراپی بعد از عمل قلب باز یاد بگیرید و هر چند ساعت یکبار انجام دهید. شما میتوانید برای آموزش تمرینات تنفس عمیق بعد از جراحی قلب باز با فیزیوتراپی فانتوم در تماس باشید تا علاوه بر تمرینات تنفسی نحوه خارج شدن خلط ریه ها را هم آموزش ببینید.

درباره آناتومی بدن بیشتر بدانید.

 آموزش تمرینات تنفسی بعد از عمل قلب باز

 • کنترل تنفس
 • نفس عمیق
 • هوف یا سرفه
  در مرحله اول، یک موقعیت راحت و با حمایت خوب پیدا کنید. در حالت ایده‌آل روی صندلی به‌صورت عمودی یا در رختخواب به‌صورت عمودی بنشینید. گردن، بالای سینه، شانه ها و بازوها را شل کنید. مجهزترین فیزیوتراپی در زنجان به شما تکنیک های تنفسی را نشان می دهد.

سرفه کردن

سرفه برای پاک کردن سینه مهم است. برای کاهش ناراحتی ناشی از سرفه، ممکن است بخواهید حوله ای را روی سینه خود، روی محل زخم بگیرید. از پرستار خود بخواهید حوله را تهیه کند.

اگر با سرفه در تلاش برای پاکسازی خلط خود هستید، لطفاً تمرینات تنفسی زیر را امتحان کنید زیرا میزان سرفه مورد نیاز برای از بین بردن خلط شما را کاهش می دهند.

پیاده روی بعد از جراحی قلب باز

تا جایی که ممکن است از رختخواب بیرون بیایید، به خصوص در هنگام غذا خوردن و استفاده از حمام.

تمرینات اندام فوقانی و تحتانی را دو تا سه بار در روز انجام دهید.

پیاده روی زود هنگام در دوران نقاهت مهم است. پیاده روی به طور طبیعی باعث می شود که نفس عمیق بکشید و بنابراین به باد کردن مجدد ریه ها و شل شدن خلط کمک می کند. فیزیوتراپ و پرستار به شما کمک می کنند تا راه رفتن را شروع کنید. هنگام راه رفتن، باید کمی احساس تنگی نفس کنید، اما همچنان بتوانید مکالمه ای را انجام دهید. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که در سطح صحیح ورزش می کنید.

تیم فیزیوتراپی همچنین می تواند به شما توصیه کند که چگونه فعالیت های روزانه خود را به بهترین شکل مدیریت کنید و تحمل ورزش خود را پس از خانه افزایش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top