مجهزترین فیزیوتراپی در زنجان

فیزیوتراپی بعد از عمل تاندون انگشت

یشرفت در تکنیک های عمل تاندون انگشت در زمینه آسیب های تاندون فلکسور نتایج بسیار خوبی را در ده سال گذشته به همراه داشته است. اکثر بیمارانی که بعد از جراحی تاندون انگشت به طور منظم فیزیوتراپی انجام داده اند سرعت درمان و بهبودی آنها چندین برابر کسانی است که فیزیوتراپی بعد از عمل تاندون انگشت انجام نداده اند. حتی در مواردی دیده شده که افراد بدون توانبخشی بعد از عمل هرگز دامنه حرکتی و قدرت انگشت خودرا بدست نیاورده اند. با ادامه مقاله از مجهزترین فیزیوتراپی در زنجان همراه باشید.

چه زمانی باید فیزیوتراپی بعد از عمل تاندون انگشت را شروع کرد؟

پس از جراحی، شما باید بلافاصله فیزیوتراپی را شروع کنید تا تاندون بهبود یابد و پیشرفت به سمت عملکرد کامل انگشت خود را آغاز کنید. شما باید بررسی های هفتگی برای 6 هفته اول و تا 12 هفته پس از عمل تاندون انگشت باید فیزیوتراپی انجام دهید.

چه مدت طول می کشد تا تاندون انگشت بعد از جراحی بهبود یابد؟

تاندون بعد از 12 هفته به قدرت کامل می رسد. اما، ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا دامنه کامل حرکت انگشت دوباره به دست آید. در برخی موارد، ممکن است هرگز نتوان انگشت عمل شده را به اندازه قبل از آسیب حرکت داد.

چگونه بعد از جراحی تاندون انگشتان خود را ورزش می دهید؟

مچ دست خود را به جلو خم کنید و در عین حال تمام انگشتان خود را صاف کنید تا پشت آتل را لمس کنید. بعد، مچ دست را به سمت عقب بلند کنید و سپس انگشتان خود را (تا جایی که می توانند) به سمت کف دست خم کنید. کف دست را فشار ندهید. این کار را 10 بار انجام دهید.

فیزیوتراپی بعد از عمل تاندون انگشت

فیزیوتراپی برای جراحی تاندون چیست؟

یک برنامه معمولی ممکن است شامل موارد زیر باشد: تمرینات کششی و انعطاف پذیری برای کمک به بهبود کامل تاندون انگشت و جلوگیری از درد طولانی مدت. تمرینات تقویتی برای کمک به بازسازی قدرت تاندون انگشت و جلوگیری از آسیب های بعدی. گرما درمانی و اولتراسوند برای بهبود گردش خون، که ممکن است به روند بهبودی کمک کند.

تا چه مدت بعد از جراحی تاندون انگشت باید فیزیوتراپی انجام دهید؟

در بسیاری از موارد، شما می توانید فیزیوتراپی را به محض یک روز پس از جراحی تاندون انگشت شروع کنید. درمانگر شما می تواند برش شما را ارزیابی کند و همچنین تمرینات خانگی را آموزش دهد. فیزیوتراپی باید تا 12 هفته ادامه پیدا کند.

بعد از جراحی ترمیم تاندون انگشت چه کارهایی را نباید انجام داد؟

  • از چنگ زدن با انگشت ها خودداری کنید.
  • حتما برش را تمیز و خشک نگه دارید.
  • از بلند کردن وسیله های سنگین پرهیز کنید.

آیا بعد از جراحی تاندون باید انگشتان خود را حرکت دهید؟

ضخامت پانسمان از حرکت انگشت جلوگیری می کند. لطفا انگشتان خود را حرکت ندهید، حتی اگر آنها را عمل نکرده اند. این برای کمک به جلوگیری از پارگی  مجدد است. درد خود را تحت کنترل نگه دارید.

چه مدت بعد از جراحی تاندون می توانید راه بروید؟

به مدت 6 تا 12 هفته پس از جراحی باید با چکمه پیاده روی کنید. در ابتدا، ممکن است طوری تنظیم شود که با بهبود تاندون، پای شما به سمت پایین باشد. بعد از مدتی میتوانید روی پا راه بروید. اما چندین ماه طول می کشد تا شما به طور کامل از ساق پا و مچ پا استفاده کنید.

چگونه بعد از جراحی تاندون راه رفتن را شروع کنید؟

تحمل وزن جزئی (قرار دادن حدود 50 درصد وزن خود بر روی پای عمل) را در نظر بگیرید و در طی چند روز به تحمل وزن کامل (عدم استفاده از عصا) افزایش دهید. توصیه می شود در دو هفته اول همیشه از واکر استفاده کنید، حتی در شب.

چگونه تاندون را ماساژ دهید؟

برای افرادی که از تاندونیت رنج می برند، می تواند به تسکین درد و تسریع روند بهبودی کمک کند. ماساژ گردش خون و فعالیت سلولی را تحریک می کند، به خصوص زمانی که در عمق مناسب انجام شود. ماساژ اصطکاک عمیق که روی تاندون اعمال می شود برای تحریک فعالیت فیبروبلاست و تولید کلاژن جدید عمل می کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top