درد بعد از عمل فیوژن کمر، مراقبت و رانندگی بعد از عمل فیوژن کمر،ورزش و فیزیوتراپی بعد از عمل فیوژن کمر با فیزیوتراپی فانتوم زنجان.

فیزیوتراپی بعد از عمل فیوژن کمر

فیزیوتراپی بعد از عمل فیوژن کمر از مهم ترین درمان های این افراد است. بسیاری از افراد از درد بعد از عمل فیوژن کمر شکایت دارند که با مراقبت بعد از عمل فیوژن کمر و همچنین با ورزش بعد از عمل فیوژن کمر میتوانند درد خود را کاهش دهند. کمربند بعد از عمل فیوژن کمر بسیار توصیه میشود. این فرایند باید زیر نظر فیزیوتراپیست و پزشک متخصص صورت بگیرد. رانندگی بعد از عمل فیوژن کمر توصیه نمیشود زیرا فشار بر روی نقاط جراحی شده را افزایش میدهد و اجازه همجوشی استخوان ها را نمیدهد.

ورزش بعد از عمل فیوژن کمر

بهترین ورزش در دوران نقاهت پس از جراحی فیوژن ستون فقرات راه رفتن است . نه تنها راه رفتن به تقویت ماهیچه ها کمک میکند بلکه به عملکرد قلب، شش ها و سیستم گوارش نیز کمک میکند. میزان راه رفتن را میتوان به تدریج افزایش داد اما به محض ایجاد درد لازم است توقف کرد.

درد بعد از عمل فیوژن کمر

همان طور که پس از عمل فیوژن کمر، ستون فقرات در حال بهبودی است، توانایی بیمار برای انجام فعالیت‌ها بیشتر می‌شود. درد بعد از عمل فیوژن کمر پس از حدود چهار هفته رو به کاهش می‌گذارد. در بعضی افراد ممکن است درد به مدت سه الی شش ماه تداوم یابد. طی دوره نقاهت، استخوان‌های جوش خورده ناحیه کمر شروع به رشد می‌کنند.

مراقبت بعد از عمل فیوژن کمر

طی ده روز اول بعد از عمل فیوژن کمر، ریسک ابتلا به عفونت وجود دارد از جمله نشانه های عفونت عبارتند از تب، سرخ شدن نواحی پیرامون، افزایش درد، تغییر رنگ و بوی بد زخم. پس از مشاهده این علائم سریعا باید به پزشک جراح مراجعه کرد. برای پاکیزه نگه داشتن محل جراحی فیوژن ستون فقرات باید زخم حداقل یکبار در هفته بوسیله آب و صابون تمیز و به آهستگی خشک شود. استفاده از پماد و روغن توصیه نمیشود. از دیگر مراقبت های بعد از فیوژن کمر باید از بلند کردن اشیا، خم شدن یا چرخیدن پرهیز کرد تا از فشار بر ناحیه جوش خورده جلوگیری گردد.

فیزیوتراپی بعد از عمل فیوژن کمر

شش هفته بعد از عمل فیوژن کمر میتوان از فیزیوتراپی استفاده کرد. طی فیزیوتراپی همزمان با بهبودی، بر فعالیت های بیمار افزوده می شود. فیزیوتراپی به بیمار کمک میکند تا در روال راه رفتن ،نشستن، ایستادن و خوابیدن بهبودی خود را بازیابند. همچنین نحوه ایمن بلند کردن، هل دادن و کشیدن اشیاء نیز لازم است در نظر گرفته شود. فیزیوتراپی فانتوم زنجان بعد از عمل فیوژن کمر در این موارد به شما مشاوره میدهد.

رانندگی بعد از عمل فیوژن کمر

برای افرادی که اخیرا تحت عمل جراحی ناحیه ستون فقرات کمری قرار گرفته اند، رانندگی و نشستن طولانی مدت حتی به عنوان مسافر می تواند فشار زیادی بر ستون فقرات و ماهیچه های پشتی وارد کند. یک ماه بعد از عمل فیوژن کمر، رانندگی نهایتا 10 الی 20 دقیقه باشد.

بستن کمربند بعد از عمل فیوژن کمر

بیمارانی که تحت عمل جراحی فیوژن ستون فقرات قرار گرفته‌اند ممکن است تا مدت بیشتری به کمربند طبی احتیاج داشته باشند به خصوص زمانی که قصد بازگشت به محل کار و یا فعالیت‌های روزمره‌ی خود را دارند. در کل مدت زمان استفاده از کمربند طبی بعد از عمل فیوژن کمر بستگی به وضعیت بیمار و نظر پزشک دارد. فاتتوم طب ارائه دهنده بهترین کمربندهای طبی به همراه مشاوره رایگان.

سوالات متداول

 

 • چه زمانی فیزیوتراپی بعد از فیوژن کمر را شروع کنیم؟

دوره اولیه بهبودی پس از فیوژن کمر 6 هفته می باشد. پس از این دوره اولیه، برای تقویت عضلات پشت و افزایش تناسب اندام باید به فیزیوتراپی بعد از عمل فیوژن کمر مراجعه شود.

 • فیزیوتراپی بعد از عمل فیوژن کمر چقدر طول میکشد؟

فیزیوتراپیست با شما کار خواهد کرد و به شما یاد می دهد که چگونه به درستی حرکت کنید تا بتوانید از آسیب های بعدی به کمر خود جلوگیری کنید. در حالی که درمان فیزیوتراپی شما ممکن است چهار تا شش هفته طول بکشد، بهبودی شما ممکن است تا چهار ماه طول بکشد. همچنین در فیزیوتراپی به شما نحوه خوابیدن بعد از عمل کمر به شما آموزش داده میشود تا کمر شما کمترین فشار را متحمل شود.

 • بهترین ورزش ها بعد از جراحی فیوژن کمر چیست؟

 1. یک نوع تمرین اصلی برای کمردرد، بالا بردن مستقیم پا است.
 2. اسکات دیواری. یکی دیگر از تمرینات کمری، انجام اسکات روی دیوار است.
 3. حرکت پل
 4. دوچرخه ثابت
 5. سفت کردن شکم
 6. کشش همسترینگ
 7. راه رفتن روی پاشنه
 8. پیاده روی
 • محدودیت های فیزیکی بعد از فیوژن کمر چیست؟

از انجام فعالیت‌های سنگین مانند دوچرخه‌سواری آزاد، دویدن، وزنه‌برداری یا ورزش‌های هوازی تا زمانی که پزشکتان بگوید مشکلی ندارد، خودداری کنید. به مدت 2 تا 4 هفته پس از جراحی یا تا زمانی که پزشک یا فیزیوتراپیست شما بگوید مشکلی ندارد رانندگی نکنید. به مدت 2 تا 4 هفته پس از جراحی از سوار شدن هر بار بیش از 30 دقیقه در ماشین خودداری کنید.

 • بهترین درمان بعد از جراحی کمر چیست؟

پیاده روی یکی از بهترین ورزش هایی است که می توانید بعد از عمل جراحی کمر انجام دهید. پیاده روی به بهبود جریان خون در سراسر بدن کمک می کند. این فرایند به رساندن اکسیژن و مواد مغذی به عضلات و بافت‌های ستون فقرات در هنگام بهبودی کمک می‌کند.

 • زمان بهبودی فیوژن نخاعی چقدر است؟

جراح ممکن است از ناحیه دیگری از بدن بیمار (مانند لگن) پیوند استخوان را برای تکمیل این عمل بگیرد. این فرآیند شامل برش های بیشتری است و خطر عوارض را در مقایسه با روش های غیر فیوژن افزایش می دهد. دوره نقاهت کامل برای همجوشی ستون فقرات 6 تا 12 ماه است.

 • 3 ماه بعد از عمل فیوژن کمر چقدر می توانید بلند کنید؟

در بازه زمانی حدود 1 تا 3 ماه پس از جراحی، توده استخوانی فیوژن کمری در حال ایجاد است. برای جلوگیری از فشار در بخش های جراحی شده باید از این حرکات اجتناب شود: بلند کردن بیش تر از 5 کیلوگرم توصیه نمی شود.

 • بعد از عمل فیوژن کمر چه مدت پیاده روی کنیم؟

پس از ترخیص، روزانه 10 تا 20 دقیقه پیاده روی کنید. اگر این برای شما قابل تحمل است، 2-3 روز بعد زمان پیاده روی خود را به 20-30 دقیقه افزایش دهید. حداقل 1-2 کیلومتر در روز پیاده روی کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top