روش درمان کمر با تکارتراپی

درمان کمر درد با تکارتراپی

درمان کمر درد با تکارتراپی : تکارتراپی یکی از روش های جدید و مدرن درمانی، برای حل مشکلات ستون فقراتی و سیستم اسکلتی بدن می باشد.

یعنی به عبارتی می توان گفت که روش درمانی تکارتراپی، برای تمامی قسمت های بدن مورد استفاده قرار خواهد گرفت و باعث توانبخشی به بافت های عضلانی آسیب دیده خواهد شد.

روش درمانی تکارتراپی، یک روش درمانی غیرتهاجمی و بدون عارضه برای فرد می باشد که باعث بازسازی و ترمیم بافت های آسیب دیده خواهد شد. در این روش درمانی، سرعت بهبودی فرد به طرز چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد که یکی از مزیت های تکارتراپی محسوب می شود. در ادامه به بررسی روش درمان کمر با تکارتراپی میپردازیم تا انهای مقاله با فیزیوتراپی فانتوم زنجان همراه باشید.

تکار تراپی چگونه عمل میکند؟

ساز و کار تکارتراپی و دستگاه آن به گونه ای است به بافت های آسیب دیده، انرژی انتقال می دهد و این انرژی الکترومغناطیس ایجاد شده در بافت های آسیب دیده و سیستم گردش خون همان قسمت، باعث خواهد شد که انرژی مضاعفی در بافت ها ایجاد شود و در نتیجه باعث می شود اکسیژن بیشتری به آن قسمت وارد شود که باعث ترمیم و بازسازی و بهبود سیستم های اسکلتی و بافتی بدن خواهد شد.

درمان کمر درد با تکارتراپی باعث خواهد شد که هورمون هایی که در بدن وظیفه تسکین درد را دارند، بیشتر ترشح شوند و همین امر باعث خواهد شد که سیستم های عصبی بدن انسان درد کمتری را نسبت به گذشته تحمل کنند. همچنین تکارتراپی باعث خواهد شد که دمای بدن تا حد زیادی بالاتر رود.

که البته بیشترین میزان حرارت و دمای افزایش یافته در قسمت آسیب دیده بوجود می آید که همین امر باعث خواهد شد که بافت های آسیب دیده نرم تر شوند و باعث بهبود سریعتر خواهد شد.

تکارتراپی باعث خواهد شد که بافت های بدن قدرت از دست رفته خود را بدست آورند و بافت های آسیب دیده سریعا ترمیم و بازسازی شوند. به همین دلیل است که برای درمان درد کمر، یکی از بهترین روش های درمانی تکارتراپی کمر می باشد.

انجام درمان به روش تکارتراپی، هیچ گونه دردی برای بیمار بوجود نخواهد آورد و عملا حالتی ماساژ گونه به فرد دست خواهد داد و احساس راحتی خاصی به فرد دست می دهد.

بطور کلی بعد از گذشت یک الی دو جلسه از تکارتراپی، فرد آسیب دیده کمی احساس بهبودی پیدا خواهد کرد و هرچه تعداد جلسات فرد رو به جلو باشد، فرایند بهبودی فرد بیشتر از گذشته خواهد بود.

تکارتراپی کمر

یکی از بهترین و مجهزترین دستگاه هایی که در بسیاری از مراکز فیزیوتراپی یافت می شود دستگاه تکارتراپی می باشد که برای درمان بسیاری از بیماریهای مفصلی و اسکلتی مورد استفاده قرار میگیرد که درمان دیسک کمر نیز از جمله آن می باشد.

عملکرد این دستگاه بدین گونه است که با ایجاد امواج رادیویی یا RF ، امواج الکترومغناطیس به ناحیه کمر و ستون فقرات خواهند رسید و همین امر باعث خواهد شد که در قسمت کمر، دردهای ایجاد شده کمتر احساس شود و بعد از گذشت مدت زمانی، دردهای ناشی از دیسک کمر، سیاتیک ، تنگی کانال نخاعی ، گرفتگی عضلات و سرخوردگی مهره کمر درمان شود.

دلایل متعددی نیز باعث بروز مشکلات درد کمر خواهد شد که التهاب های ایجاد شده در ناحیه ستون فقرات را می توان با روش تکارتراپی کمر از بین برد.

تا به اینجای کار متوجه شدیم که تکارتراپی کمر می تواند باعث ترمیم قسمت های آسیب دیده شود و با افزایش سرعت خون رسانی و اکسیژن رسانی، احساس درد را کاهش دهد.

علاوه افزایش خون رسانی به وسیله دستگاه تکارتراپی، افزایش اکسیژن و دریافت مواد معدنی موثر باعث خواهد شد که ترمیم بافت های عضلانی و اسکلتی نیز سریعتر انجام شود. استفاده از کمربند طبی در کنار تکار تراپی هم بسیار در کاهش درد موثر است.

مجهزترین فیزوتراپی در زنجان می تواند در زمینه تکارتراپی کمر با پیشرفته ترین دستگاه ها و با متخصصین این حوزه اقدام به درمان افراد نماید. پس می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکارتراپی و دریافت نوبت با فیزیوتراپی فانتوم تماس حاصل فرمایید.

نتایج روش درمان کمر با تکارتراپی

روش درمان کمر با تکارتراپی

انجام اولین جلسه درمانی توسط تکارتراپی در ناحیه کمر و ستون فقرات، فرد نتایج اولیه بسیار خوبی را مشاهده خواهد کرد که مهمترین آن کاهش درد است.

تکارتراپی باعث افزایش انرژی در بافت های آسیب دیده می شود که این امر باعث افزایش گردش خون و تحریکات سیستم بافتی بدن می شود.

نتایج بدست آمده در روش درمانی تکارتراپی سریعا خود را نشان می دهد و عملا از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است. البته مراقبت های بعد از تکارتراپی می تواند در بهبود فرد موثر واقع شود.

کلینیک فانتوم می تواند در روند درمان مشکلات مربوط به کمر درد و حل مشکل آن به روش تکارتراپی، کمک های بسزایی به افراد نماید.

تعداد جلسات لازم برای انجام روش درمانی تکارتراپی کمر

تعداد جلساتی که فرد باید تکارتراپی را تحت نظر پزشک و متخصص فیزیوتراپ انجام دهد، بستگی به شدت آسیب به ناحیه کمر خواهد داشت و اینکه چه مقدار لازم است تکارتراپی صورت بگیرد، تصمیم نهایی آن با پزشک متخصص خواهد بود.

آیا تکار تراپی کمر درد دارد؟

این روش درمانی که به روش غیرتهاجمی معروف است، هیچ گونه درد یا عارضه ای را به همراه نخواهد داشت و در طول انجام فرایند تکارتراپی، گرمای بسیار خوبی به ناحیه آسیب دیده وارد می شود و حتی باعث تسکین درد و ایجاد آرامش در فرد خواهد شد و این یکی از مزیت های تکارتراپی کمر می باشد.

آیا تکار تراپی کمر خطرناک و مضر می باشد؟

روش درمان کمر با تکارتراپی

از آنجایی که روش درمانی تکارتراپی یک روش غیر تهاجمی در فیزیوتراپی می باشد، هیچ گونه خطر و عارضه ای را در فرد ایجاد نخواهد کرد.

در این روش درمانی که از طریق سیگنال های الکترونیکی انجام می شود باعث ترمیم بافت های آسیب دیده خواهد شد و در این روش هی چگونه جراحی ای صورت نخواهد گرفت

و به همین دلیل یکی از بهترین روش های درمانی جهت آسیب های مربوط به ستون فقرات، تکار تراپی می باشد.

آیا روش تکارتراپی کمر عوارض دارد؟

تکارتراپی روشی ایمن جهت درمان بافت های آسیب دیده می باشد که هیچ گونه عوارض جانبی ای را در پی نخواهد داشت.

البته شرط عوارض نداشتن آن، به تخصص پزشک فیزیوتراپی و همچنین نوع تجهیزات آن بستگی دارد. فیزیوتراپی فانتوم زنجان و فانتوم طب می تواند بهترین انتخاب برای تمامی افراد باشد.

فرایند درمان چقدر طول میکشد؟

طول درمان و مدت استفاده از دستگاه تکارتراپی بستگی به شدت آسیب خواهد داشت که بین نیم ساعت تا 1 ساعت طول خواهد کشید.

آیا روش تکارتراپی کمر باعث بهبود دائمی بیمار خواهد شد؟

شرط اصلی بهبودی فرد و ماندگار بودن نتایج حاصل از تکارتراپی کمر، بستگی به میزان آسیب فرد خواهد داشت که ممکن است در برخی از افراد بهبودی کامل رخ دهد

آیا در روش درمانی تکارتراپی کمر، می توان برای پیشگیری از آسیب های ستون فقرات استفاده کرد؟

در بخش های از مقاله گفته شد که بسیاری از افراد مخصوصا ورزشکاران از تکارتراپی به عنوان پیشگیری و ریکاوری خود استفاده می کنند.

تکارتراپی باعث افزایش انعطاف پذیری عضلات و بافت های استخوانی می شود و باعث افزایش دامنه حرکتی افراد خواهد شد. پس می توان گفت که از تکارتراپی می توان به عنوان یک پیشگیری کننده از آسیب ها استفاده نمود.

آیا می توان از تکارتراپی کمر برای درمان آسیب های بسیار شدید استفاده نمود؟

در جواب این سوال باید گفت که می توان از آن استفاده کرد. زیرا افرادی که دارای دردهای بسیار شدید در نواحی مختلف از جمله ناحیه کمر هستند، می توانند با افزایش گردش خون و تحریک بافت های آسیب دیده برای درمان التهابات شدید عضلانی استفاده کرد و با ایجاد امواج الکترومغناطیسی و ایجاد گرما اقدام به درمان ناحیه های آسیب دیده شدید استفاده کرد.

آیا تکار تراپی کمر برای همه ی افراد مناسب است؟

تکارتراپی به دلیل گستردگی در درمان بسیاری از بیماری های استخوانی و مفصلی، به طور قطعی نمی توان گفت که برای همه افراد مناسب است.

استفاده از این روش درمانی برای افرادی که دچار مشکلات قلبی و عروقی هستند و یا در قلب آنان باتری کار گذاشته شده است، مناسب نخواهد بود زیرا تکارتراپی در فیزیوتراپی با امواج الکترو مغناطیس سر و کار دارد و همین امر باعث ایجاد شوک در ناحیه قلب خواهد شد.

همچین استفاده از این روش درمانی برای بانوان باردار توصیه نمی شود و ممکن است برای جنین و مادر خطر آفرین باشد.

موارد منع استفاده از تکارتراپی

  • برای سنین بزرگسال استفاده شود و کودکان از این روش درمانی استفاده ننمایند.
  • قبل از انجام درمان تکارتراپی نباید هیچ گونه زیورآلات و لوازم الکترونیکی همراه فرد باشد.
  • از تکارتراپی برای درمان مشکلات مغزی و جمجمه ای تحت هیچ شرایط استفاده نشود.
  • از تکارتراپی برای درمان نواحی بالای گردن که به جمجمه وصل میشود نباید استفاده کرد.
  • افرادی که در قلب خود از باتری استفاده می کنند نباید از تکارتراپی استفاده نمایند.
  • افرادی که دچار مشکلات گوارشی شدید هستند باید با پزشک خود ابتدا مشورت نمایند.
  • بانوان باردار به هیچ وجه نباید از تکارتراپی استفاده کنند، زیرا شوک های الکتریکی ایجاد شده در بدن توسط دستگاه تکارتراپی باعث بروز مشکلات جدی برای جنین خواهد شد.
  • از تکارتراپی برای درمان تومورهای سرطانی نباید استفاده شود.
  • در نواحی ای که دچا خونریزی های شدید هست نباید از تکارتراپی استفاده نمود زیرا با افزایش جریان خون باعث خونریزی شدید خواهد شد.
  • افرادی که دچار حساسیت های پوستی هستند باید قبل از تکارتراپی با پزشک متخصص پوست مشورت نمایند.

فیزیوتراپی فانتوم  واقع در زنجان دارای انواع مختلفی از خدمات فیزیوتراپی از جمله تکار تراپی بوده و آماده ی مشاوره و خدمات رسانی به شما عزیزان در شهر زنجان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Scroll to Top